Skocz do zawartości
Boddy.

[Zamknięty]Polski sędzia będzie obsługiwał VAR na Mundialu w Rosji

Rekomendowane odpowiedzi

-ppktkqTURBXy9iOWRhZWJiZWYwMWI4MzYwNmRiY

Paweł Gil znalazł się na liście sędziów-asystentów, którzy będą mieli dostęp do wideo podczas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Spis ogłosiła w poniedziałek FIFA. Na liście znalazło się 13 nazwisk. Wymienieni arbitrzy będą odpowiedzialni jedynie za technologię wideo (VAR) i nie poprowadzą żadnego z meczów na boisku.

Każde spotkanie mundialu będzie obsługiwane przez czterech takich sędziów: głównego VAR oraz trzech asystentów. Rolę VAR będą pełnić też niektórzy z 36 arbitrów wyznaczonych do prowadzenia spotkań MŚ.

Listę ogłoszono pod koniec marca i znalazł się na niej Szymon Marciniak. Ostatnim polskim arbitrem w mistrzostwach świata był w 1998 roku we Francji Ryszard Wójcik, który sędziował wówczas jedno spotkanie. Start za sześć tygodni Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca, gdy na Łużnikach w Moskwie gospodarz zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

LISTA SĘDZIÓW VAR: Europa: Bastian Dankert (Niemcy), Artur Dias Soares (Portugalia), Paweł Gil (Polska), Massimilliano Irrati (Włochy), Tiago Lopes Martins (Portugalia), Danny Makkelie (Holandia), Daniele Orsato (Włochy), Paolo Valeri (Włochy), Felix Zwayer (Niemcy) Azja: Abdulrahman Al-Jassim (Katar) Ameryka Południowa: Wilton Sampaio (Brazylia), Gery Vargas (Boliwia), Mauro Vigliano (Argentyna) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez administracje forum.


Z pozdrowieniami,
Zespół www.CS-Elitarni.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.